Ubisoft, Prince of Persia: The Sands of Time Remake'in Grafikleri Hakkında Yorumda Bulundu

12.09.2020 09:20 Gazali Çetinkaya

 
Prince of Persia: The Sands of Time Remake'in geçtiğimiz günlerde duyurulmasıyla birlikte oyunun grafikleri epey bir eleştirildi.

Yeniden yapımı geliştiren Ubisoft Hindistan ekibi, TheMakoReactor ile gerçekleştirdiği röportajda bu eleştirilere yanıt verdi.

Belirtilene göre oyun herhangi bir bütçe veya geliştirme süresi sıkıntısı çekmiyor. Oyun yaklaşık iki buçuk yıldır geliştiriliyor ve üzerinde çalışan kişi sayısı 170'i görmüş. Anvil oyun motoru açık dünya oyunlara göre tasarlandığı için bu oyunda bazı zorluklar yaratmış. Özellikle geri sarma ve ağır çekimde fakat bu da çok büyük bir sorun değil.
 
Grafiklerin böyle görünmesinin ana sebebi ise sanat tarzı seçimi. Geliştirici ekibin en başından beri aklında bu tarz bir grafik oluşturma fikri varmış. Nostalji ve modern oyun arasındaki dengeyi tutturmak istemişler. 
 
Prince of Persia: The Sands of Time Remake 21 Ocak 2021'de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak. PlayStation 5 ve Xbox Series'te geriye uyumluluk aracılığıyla oynanabilecek. Duyuru fragmanı ve ilk detaylara buradaki haberden göz atabilirsiniz.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Prince of Persia: The Sands of Time Remake Platformlar: PC PS4 XBOX ONE Geliştirici: Ubisoft Dağıtıcısı: Ubisoft Tür: Aksiyon-Macera Çıkış Tarihi: 21 Ocak 2021
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 17 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Crusader Kings 3'e Kış Geliyor 24 Şubat Anthem Next İptal Edildi 24 Şubat Hayatta Kalma Korku Oyunu Dark Moonlight PC için Duyuruldu 24 Şubat Bomb Rush Cyberfunk 2022'ye Ertelendi 24 Şubat Returnal ‘Atropos’ Fragmanı 24 Şubat